Jesteś tutaj  »  Strona główna  »  Aktualności

Aktualności

dodano: 31-07-2012

Czy kierowca powinien być szybki?

Dorota Bąk-Gajda w rozmowie dla Dziennika Łódzkiego o zachowaniach kierowców.

dodano: 13-07-2012

Zakończenie roku edycji 2011/2012 Studiów Podyplomowych Psychologia Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W dniu 7 lipca 2012 r. odbyło się uroczyste zakończenie edycji 2011/2012 Studiów Podyplomowych Psychologia Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego realizowanych przez SWPS i Pracownię Psychologiczną dr Jadwigi Bąk.

Absolwenci (78 osób) otrzymali dyplomy ukończenia studiów i gratulacje z rąk dr Jadwigi Bąk - kierownika studiów, mgr Doroty Bąk-Gajdy - wykładowcy oraz dr Zuzanny Smoleńskiej - dyrektor CKP SWPS.

Zajęcia praktyczne Psychologii Transportu słuchacze odbywali w Pracownii Psychologicznej w Legionowie. 

Wszystkim absolwentom życzymy sukcesów w pracy psychologów transportu.

 

dodano: 31-01-2012

Zakończenie edycji letniej 2011 studiów podyplomowych Psychologia Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Zakończenie edycji letniej 2011 studiów podyplomowych Psychologia Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego realizowanych wspólnie przez Pracownię Psychologiczną dr Jadwigi Bąk ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej.

Uroczyste rozdanie świadectw odbyło się 21.01.2012 r. w siedzibie SWPS w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyli: absolwenci, dr Jadwiga Bąk - kierownik studiów podyplomowych, mgr Dorota Bąk-Gajda - wykładowca, dr Zuzanna Smoleńska - dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego SWPS, mgr Barbara Składanek - pracownik SWPS. Absolwenci (42 osoby) otrzymali dyplomy ukończenia studiów. Słuchacze edycji letniej odbywali zajęcia praktyczne pod kierunkiem dr Jadwigi Bąk i mgr Doroty Bąk-Gajdy w Pracowni Psychologicznej w Legionowie.

Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów zawodowych!

dodano: 23-10-2011

Inauguracja Studiów Podyplomowych 2011/2012 SWPS w Warszawie

W dniu 8 października 2011 o godz. 17:00 w auli im. prof. T. Tomaszewskiego SWPS odbyła się uroczysta inauguracja studiów podyplomowych w roku akademickim 2011/2012.
W inauguracji uczestniczyli także słuchacze Psychologii Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego realizowanych przez SWPS we współpracy z Pracownią Psychologiczną dr Jadwigi Bąk.

Wykład inauguracyjny wygłosił prof. Robert B. Cialdini. Prof. Robert B. Cialdini jest jednym z najczęściej cytowanych psychologów społecznych na świecie. Jego książka „Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka” systematyzująca wyniki badań i aktualną wiedzę psychologiczną na temat wpływu społecznego jest obowiązującym podręcznikiem na ponad 25 uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych. Została przetłumaczona na 26 języków i rozeszła się w ponad 2 milionach kopii. Magazyn Fortune umieścił ją na liście 75 najmądrzejszych książek dla biznesu a CEO Read na liście „100 Najlepszych Książek Biznesowych Wszechczasów”.
Swoją wiedzą profesor Cialdini dzieli się prowadząc wykłady na uczelniach na całym świecie, a także dla największych światowych firm i organizacji.  Wykładał m.in. dla: NATO,  Google, Microsoft, IBM, Coca Cola, Kodak, Bayer, Motorola, Nokia i wielu innych.

dodano: 03-10-2011

17.10.2011 - Uroczystość wręczenia Nagrody Teofrasta za najlepszą książkę psychologiczną roku 2010

Informujemy, że nasza książka Dorota Bąk-Gajda, Jadwiga Bąk  „Psychologia Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”, Wydawnictwo Difin 2010, została przyjęta do trzeciej edycji konkursu na najlepszą książkę psychologiczną wydaną w roku 2010. Do nagrody zakwalifikowano 50 książek zgłoszonych przez 16 wydawnictw. Nasza książka została oceniana w kategorii Książki naukowe wśród 36 innych pozycji, w kategorii Książki popularnonaukowe oceniano 14 pozycji.
Organizatorem przyznania Nagrody Teofrasta jest magazyn psychologiczny „Charaktery”, patronat honorowy objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polska Akademia Nauk. Patronat medialny: Telewizja Polska, Polskie Radio Trójka, Empik, PAP.
dodano: 22-09-2011

IV Konferencja "Profilaktyka Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Wojskowych Pojazdów Mechanicznych Sił Zbrojnych RP"

W dniach 19-21.09.2011 odbyła się IV Konferencja „Profilaktyka Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Wojskowych Pojazdów Mechanicznych Sił Zbrojnych RP” zorganizowana przez Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, Szefostwo Transportu i Ruchu Wojsk – Centrum Koordynacji Ruchu Wojsk, Dowództwo Garnizonu Warszawa, PZU S.A. odbyła się w Waplewie. Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymali od organizatorów w materiałach konferencyjnych książkę Jadwigi Bąk i Doroty Bąk-Gajdy „Psychologia transportu i bezpieczeństwa ruchu drogowego”. W dniu 20.09 miało miejsce wystąpienie autorek, referat prezentujący główne zagadnienia omawiane w książce. Po spotkaniu autorki odpowiadały na liczne pytania uczestników i podpisywały książki.

dodano: 20-09-2011

XX Dydaktyczna Konferencja Naukowa pt. "Głos tradycji - głos nowoczesności. Potrzeby i perspektywy rozwoju dydaktyki w krajach Europy środkowo-wschodniej"

XX Dydaktyczna Konferencja Naukowa pt. „Głos tradycji - głos nowoczesności. Potrzeby i perspektywy rozwoju dydaktyki w krajach Europy środkowo-wschodniej” odbyła się w Płocku w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica. Kierownikiem naukowym tej międzynarodowej konferencji i zarazem dziekanem wydziału Pedagogiki jest prof. dr hab. Józef Półturzycki. W konferencji wzięło udział wielu specjalistów z całego kraju. Sesje konferencyjne dotyczyły zagadnień: Wokół istoty dydaktyki, Funkcje kultury i technologii informacyjnej w modernizacji dydaktyki, Dydaktyczne problemy szkolnictwa wyższego i dydaktyki. W pierwszym dniu konferencji mgr Dorota Bąk-Gajda wygłosiła referat „Kształcenie kierowców w systemie bezpieczeństwa ruchu drogowego”.
dodano: 27-08-2011

Firma Oponiarska Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska zorganizowali doroczny Festyn Dębica-Dębicy

Firma Oponiarska Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska zorganizowali doroczny Festyn Dębica-Dębicy. Podczas tego piętnastego już festynu każdy chętny mógł doświadczyć i sprawdzić jaki jest wpływ alkoholu oraz warunków zewnętrznych na szybkość reakcji kierowcy na stoisku Pracowni Psychologicznej. Pokazy testów spostrzegawczości, szybkości reakcji, Alkogogli i atrakcje dla dzieci prowadziła mgr Dorota Bąk-Gajda wraz z asystentką.
dodano: 04-07-2011

Debata poświęcona tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego i kolejowego

W Domu Dziennikarza w Warszawie miała miejsce debata poświęcona tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego i kolejowego pt.: "Bezpieczeństwo ruchu drogowego i kolejowego". Spotkanie zorganizowało Centrum Komunikacji Medialnej we współpracy z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., zaś partnerem wydarzenia było Stowarzyszenie na rzecz Interoperacyjności i Rozwoju Transportu Szynowego. Wszyscy zebrani zgodnie podkreślali, iż działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i kolejowego wymagają nieustannej edukacji użytkowników ruchu drogowego poprzez kampanie, spoty reklamowe, spotkania edukacyjne oraz inne działania promocyjno-informacyjne. W spotkaniu wzięły udział dr Jadwiga Bąk i mgr Dorota Bąk-Gajda.
dodano: 02-07-2011

Zakończenie roku akademickiego 2010/2011 studiów podyplomowych Psychologia Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Zakończenie roku akademickiego 2010/2011 studiów podyplomowych Psychologia Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego realizowanych wspólnie przez Pracownię Psychologiczną dr Jadwigi Bąk ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej. Uroczyste rozdanie świadectw odbyło się w siedzibie SWPS w Warszawie. W spotkaniu udział wzięli: dr Zuzanna Smoleńska – dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego SWPS, mgr Barbara Składanek – pracownik SWPS, dr Jadwiga Bąk – kierownik studiów podyplomowych, mgr Dorota Bąk-Gajda – wykładowca. Absolwenci (44 osoby) otrzymali dyplom ukończenia studiów. Edycja 2010/2011 była pierwszą grupą, która odbywała zajęcia praktyczne pod kierunkiem dr Jadwigi Bąk i mgr Doroty Bąk-Gajdy w Pracowni Psychologicznej w Legionowie.
Absolwentom, naszym słuchaczom, gratulujemy i serdecznie witamy w gronie psychologów transportu!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13
Badania Psychotechniczne kierowców Legionowo
©2011 Psychotechnika.org. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2/13/83246
Projekt i realizacja: Kilos.pl